Марка Біллунгів Джерела | Навігаційне меню


Середньовічні держави НімеччиниМаркграфства Священної Римської імперіїІсторія Мекленбургу-Передньої ПомераніїЗ'явилися 936936 у Європі


нім.прикордонний регіонСаксонського племінного герцогстваX століттіБіллунгівЕльбиБалтійського моряСаксонського валуПенеГольштейнаМекленбургаПомераніїНімецька експансіяколонізаціїСхідної маркиГеро I Залізного936Отон Iгерцогкороль НімеччиниГермана Біллунгамаркграфомлат.міліції»кордономзахідно-слов'янськимибодричівполабівварніввагрівратарівчерезпенянхижанконфедераціїлютичівданівгавелянСхідній марці955НаконграфамиБитві на РехниціавтономіюПівнічна маркаповстання бодричів та лютичів983






Марка Біллунгів біля 1000 р., обведена червоним


Марка Біллунгів (нім. Billunger Mark) або Вендська марка — прикордонний регіон на північному сході Саксонського племінного герцогства в X столітті. Названий за ім'ям родини правителів з саксонського роду Біллунгів.


Марка простягалася від річки Ельби до Балтійського моря і від Саксонського валу до річки Пене на сході і перебувала приблизно на території сучасного Східного Гольштейна, Мекленбурга і частини Західної Померанії. Німецька експансія в цій області носила характер колонізації, що контрастує з військовою окупацією Східної марки, володіння Геро I Залізного, на південь від Біллунгів.


Марка Біллунгів була утворена в 936 році, коли Отон I — герцог Саксонії і король Німеччини, зробив Германа Біллунга маркграфом (лат. princeps militiae, у буквальному сенсі «начальником міліції»), надавши йому контроль над кордоном і панування над західно-слов'янськими племенами бодричів, що включали полабів, варнів і вагрів, а також племенами ратарів, черезпенян і хижан з конфедерації племен лютичів і данів, які неодноразово захоплювали території. Основна частина земель лютич гавелян лежала за межами володінь Германа, у Східній марці.


Слов'яни в цьому регіоні були ворожі одна одній і не надали жодного організованого опору. Проте в 955 році вождь бодричів Након ризикнув вступити з племінниками Германа, саксонськими графами Віхманом Молодшим і Егбертом Однооким, в союз проти нього. Їх повстання завершилося в Битві на Рехниці, де бодричі були повністю розгромлені військами короля Отона.


Герман отримав велику автономію в марці, його іноді називають «Герцогом Саксонії» — титулом, який носив Отон, через обсяг влади, делегованої йому королем. Як і сусідня Північна марка, марка Біллунгів була остаточно знищена після повстання бодричів та лютичів у 983 році.



Джерела |



  • «Биллунгов Марка» // Большая советская энциклопедия. — 2-е издание. — С. 168. (рос.)


  • Thompson J. W. Feudal Germany. Volume II: New East Frontier Colonial Germany. — New York: Frederick Ungar, 1928. (англ.)




Popular posts from this blog

As a Security Precaution, the user account has been locked The Next CEO of Stack OverflowMS...

Список ссавців Італії Природоохоронні статуси | Список |...

Українські прізвища Зміст Історичні відомості |...