Панехесі Життєпис | Джерела | Навігаційне...


Верховні жерці АтонаЧиновники Стародавнього Єгипту


давньоєгипетськийXVIII династіїверховний жрець АтонаСменхкараТутанхамонаАменхотепа IVМеріраАй







































Панехесі
Ім'я при народженні





pA T14 s Z4


Народився
невідомо
Помер

м. Ахетатон
Поховання

 : 


зображення місця поховання



Підданство
XVIII династія
Посада
верховний жрець Атона
Попередник
Меріра
Наступник
Ай










Панехесі (*XIV ст. до н. е.) — давньоєгипетський державний діяч XVIII династії, верховний жрець Атона у Ахетатоні наприкінці правління фараона Сменхкара та початку володарювання Тутанхамона.



Життєпис |


Походив зі знатного роду з Нижнього Єгипту. Став вірним прихильником фараона Аменхотепа IV у проведенні його реформ. Протягом правління цього фараона обіймав посади начальника худоби та начальника зерносховища, відповідав за значний обсяг економіки держави. Наприкінці правління фараона призначається носієм печатки фараона в Нижньому Єгипті


Водночас став прихильником атонізму, отримавши спочатку посаду голови слуг Атона, а згодом стає Другим жерцем Володаря двох земель. В подальшому стає найближчим помічником верховного жерця Атона Меріра.


За володарювання фараона Сменхкара, десь у середині 1330-х років до н. е., стає новим верховним жерцем Атона. За правління наступного фараона Тутанхамона намагався зберегти досягнення реформи Аменхотепа IV. Втім невдовзі помер. Його наступником став Ай, але той досить швидко перейшов на бік фіванського жрецтва. Той відмовився від посади, ставши жерцем Амона.


Відомі 2 будівлі Панехесі: одне розташовано поблизу колишньої столиці Староадвнього Єгипту — Ахетатон — містечко Шара. Це був власний палац, де виявлено зображення фараона, його дружини Нефертіті та Мерітатон. Навколо палацу знайдено 40 будівель, що належали слугам Панехесі. Другою будівлею стала резиденція Панехесі як державного службовця. Воно розташовувалася біля головного храму Атона.


Поховано Панехесі в гробниці EA 6 в Амарні.



Джерела |



  • Robert Hari, New Kingdom — Amarna Period: The Great Hymn to Aten, Brill 1985, p.24

  • Kemp, Barry, The City of Akhenaten and Nefertiti: Amarna and its People, Thames and Hudson, 2012








Popular posts from this blog

As a Security Precaution, the user account has been locked The Next CEO of Stack OverflowMS...

Українські прізвища Зміст Історичні відомості |...

Список ссавців Італії Природоохоронні статуси | Список |...