Публічний аудит (громадська організація) Зміст Засновник |...


Громадські організації УкраїниОрганізації Києва


економістівюристіваудиторівбюджетні коштидержавним майномзаконодавчих ініціативДослідженнямигромадської організаціїполітикигромадські організаціїЗМІГільдії IIAлідеромаудитукорпоративного управліннягромадської організаціяГольдарб Максим Юрійовичорганів державної владипідприємствдержавного секторуекономікиорганів державної владиаудиторивладисуспільствуаудиторганів державної владимісцевого самоврядуванняаудитаудитиаудитшахрайстваміжнародних організаційдержавних органіворганізаціїфахівцідослідженьекономіки УкраїниборгимонополійприватизаціїелектроенергетикиЖКГбанківський секторМВСРахункової палатизаконодавчими ініціативамизвітностіпублічних фінансівфінансового контролюдержавними органами владимакроекономічних показниківпричинно-наслідковий зв'язок«Тарифна мобілізація»Максим ГольдарбКучеренко ОлексійспоживачамиNewsOneініціативиПрем’єр-міністраМіністра енергетики та вугільної промисловостіМіністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Україниголови НКРЕКПголови Антимонопольного комітетуВищого адміністративного суду УкраїниВерховного Суду УкраїниЄвропейського суду з прав людиниПрезидента УкраїниНаціональної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послугКонституційного Суду України«великої четвірки»DeloittePricewaterhouseCoopersErnst & YoungKPMGтарифівНАК «Нафтогаз України»«Нафтогаз України»Уповноваженого ВР з прав людиниНБУ






























Публічний аудит
(ПА)
Дата заснування
2014
Голова
Гольдарб, Максим Юрійович
Офіційний сайт
publicaudit.com.ua

Громадська організація «Публічний аудит» – незалежний недержавний контролер за публічними фінансами та їх розпорядниками. Це команда економістів, юристів, аудиторів, яка допомагає українцям розібратися як витрачаються бюджетні кошти та що відбувається із державним майном. Публічні аудитори вивчають і аналізують ключові для України державотворчі, економічні процеси та події, виявляють і оприлюднюють ризики та недоопрацювання законодавчих ініціатив.


Дослідженнями та аналітичними статтями громадської організації «Публічний аудит» системно користуються українські політики, громадські організації, ЗМІ. Організація є членом глобального професійного співтовариства — Гільдії IIA, яка є світовим лідером у сфері внутрішнього аудиту і корпоративного управління.




Зміст






  • 1 Засновник


  • 2 Мета діяльності організації, методи роботи


  • 3 Дослідження


  • 4 Проекти


    • 4.1 Щотижневий аналітичний огляд


    • 4.2 Тарифна мобілізація


    • 4.3 Допомога обманутим вкладникам та позичальникам банків


    • 4.4 Дослідження столичних проблем


    • 4.5 Аналітика для програми «Про тебе» на телеканалі NewsOne




  • 5 Правові заходи «Публічного аудиту»


  • 6 Примітки


  • 7 Посилання





Засновник |


Засновником громадської організація «Публічний аудит» є український громадський діяч Гольдарб Максим Юрійович.



Мета діяльності організації, методи роботи |


Основна ціль роботи «Публічного аудиту» — професійна оцінка ефективності функціонування органів державної влади та підприємств державного сектору економіки, інформування суспільства про їх результати. Можливість підвищити рівень довіри населення до органів державної влади аудитори бачать у вдосконаленні прозорості прийняття управлінських рішень при розпорядженні публічними фінансами, просуванні та втіленні світової практики відповідальності та підзвітності влади суспільству, у тому числі шляхом запровадження громадського контролю за публічними фінансами.


Спеціалісти «Публічного аудиту» використовують напрацьовані та перевірені міжнародною практикою інструментарії: аудит адміністративної діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування; аудит відповідності; антикорупційний та фінансовий аудити; аудит шахрайства та ефективності використання коштів міжнародних організацій; моніторинг діяльності державних органів влади [1].


Завдання організації:


  • забезпечувати суспільний контроль за належним – законним, економним, ефективним, результативним та прозорим – управлінням публічними фінансами;

  • надавати конкретні рекомендації щодо оптимізації використання бюджетних коштів і роботи державних підприємств, підтримка яких є вагомою ношею для бюджету країни;

  • поширювати суспільно важливу інформацію за результатами власних аудиторських досліджень серед журналістів та громадян;

  • ініціювати заходи щодо громадського обговорення недоліків в управлінні публічними фінансами та недобросовісного розпоряджання державним майном;

  • готувати законопроекти, спрямовані на розширення можливості доступу громадян до інформації про діяльність органів державної влади;

  • сприяти в розбудові громадянського суспільства в Україні.


Дослідження |


Як зазначається на сайті організації [2], за 4 роки діяльності фахівці «Публічного аудиту» провели понад 250 досліджень, проаналізувавши важливі питання у сфері економіки України: її борги та шляхи подолання боргової залежності; діяльність комунальних підприємств та державних монополій; стратегічні питання приватизації; ринок електроенергетики та сферу ЖКГ; банківський сектор; муніципальні ресурси, фіскальну систему, систему державного управління та ін.


Фахівцями організації запропоновано аудиторське бачення реформ: МВС, податкової, пенсійної, конституційної, медичної, Рахункової палати, аудиторської діяльності.


Цілий напрям роботи пов'язаний із законодавчими ініціативами: впровадження обов'язкової звітності про витрачання публічних фінансів, а також громадського фінансового контролю за державними органами влади; усунення ризиків у сучасній банківській системі України; прийняття законів, спрямованих на зміну тарифоутворення в ЖКГ і т. д.



Проекти |



Щотижневий аналітичний огляд |


«Публічний аудит» регулярно проводить аналіз і узагальнення базових макроекономічних показників України, що дозволяє визначити допущені основні фундаментальні прорахунки, встановити причинно-наслідковий зв'язок управлінських помилок у формуванні соціально-економічної політики держави [3].



Тарифна мобілізація |


У березні 2015 року публічні аудитори опублікували комплексне дослідження тарифів на ЖКГ, результати якого сколихнули все суспільство: виявилося, що нові тарифи для населення, які вступили в дію з 1 квітня 2015 року, непрозорі та економічно необґрунтовані.


У зв’язку з цим нагальним став розвиток суспільного руху «Тарифна мобілізація», що об’єднав небайдужих українців, які розуміють всю грабіжницькість встановлених цін на життя. 3 квітня 2015 року ініціатори проекту Максим Гольдарб (директор ГО «Публічний аудит») та Кучеренко Олексій (екс-міністр ЖКГ України, голова ВГО «Спілка власників житла України»), не погоджуючись із несправедливою політикою Уряду та НКРЕКП щодо формування тарифів на ЖКП для населення, підписали Меморандум про співпрацю та запропонували всім небайдужим долучитися до руху «Тарифна мобілізація».


Ініціатива ставить за мету встановити чесні комунальні тарифи та налагодити повну прозорість у стосунках між споживачами та природними монополіями — водоканалами, комунальними підприємствами, енергетиками та газовиками. У рамках руху юристи «Публічного аудиту» підготували юридичну методичку «Віднова від оплати комуналки: що потрібно знати?», проводили мітинги та експертні зустрічі; було подано позови щодо ціни на газ та щодо неконституційності створення президентом НКРЕКП, по кожній області у суді оскаржено тарифи на опалення [4].



Допомога обманутим вкладникам та позичальникам банків |


Разом із «Фінансовим майданом» «Публічний аудит» запропонував зміни до законопроектів [5][6], які враховують інтереси фізичних осіб, що постраждали внаслідок банкрутства комерційних банків і девальвації гривні, та не несуть втрат для економіки країни. Також розроблено методичний посібник щодо ризиків при укладанні кредитних та депозитних договорів.



Дослідження столичних проблем |


«Публічний аудит» регулярно надає КМДА фахові рекомендацій для підвищення ефективності використання міських ресурсів. Відповідні дослідження актуальних столичних проблем розміщені на сайті організації.



Аналітика для програми «Про тебе» на телеканалі NewsOne |


Півтора роки експерти «Публічного аудиту» розробляли аналітичні матеріали та інфографіки для авторської програми програми Максима Гольдарба на телеканалі NewsOne. Були розглянуті та досліджені такі гострі та соціально важливі теми, як: пенсійна та медична реформа, субсидійні виплати, споживчий кошик та доходи українців, свобода слова в Україні, реформа поліції, трудова міграція українців, децентралізація, шляхи досягнення миру в Україні; проаналізовано результати роботи президента, прем'єр-міністрів Гройсмана та Яценюка.


Крім того, юристи «Публічного аудиту» розробляли для гостей програми повний пакет документів правової допомоги для виходу із проблемних ситуацій, надавали експертні відповіді на письмові звернення глядачів щодо юридичних питань.



Правові заходи «Публічного аудиту» |


Аудитори, виявляючи в ході своїх досліджень суспільні проблеми, докладають можливих зусиль для їх вирішення у правовому полі.


1. У рамках ініціативи «Тарифна мобілізація» офіційно звернулися до Прем’єр-міністра, Міністра енергетики та вугільної промисловості, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голови НКРЕКП та голови Антимонопольного комітету з вимогою негайного перегляду нормативів на газ та споживання тепла населенням.


2. Заявили позов до Вищого адміністративного суду України, Верховного Суду України та Європейського суду з прав людини щодо визнання незаконним указів Президента України про створення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг[7].


3. Звернулися до парламентарів із проханням скерувати до Конституційного Суду України подання щодо незаконності створення НКРЕКП[8].


4. Закликали представників «великої четвірки» – Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young, KPMG – провести справжній аудит ефективності тарифів, врахувавши виявлені «Публічним аудитом» факти щодо правильності формування тарифів на газ для населення [9].


5. Звернулися до Генпрокурора України з вимогою притягти до відповідальності посадових осіб НАК «Нафтогаз України» за можливу підробку офіційних звітів 2014 року та завищення на 7,56 млрд м³ загальних обсягів газу для потреб населення[10].


6. Заявили позов до Окружного адмінсуду Києва щодо завищеної ціни на газ[11].


7. Офіційно звернулися до Генпрокурора України з проханням провести розслідування щодо виявленого факту отримання власниками енергетичних монополій 7,14 млрд грн та, як наслідок, недоотримання цих коштів НАК «Нафтогаз України».


8. Звернулися до чинного Уповноваженого ВР з прав людини з проханням внести на розгляд НКРЕКП, Верховної Ради та Кабміну напрацювань «Публічного аудиту», які вказують на завищення тарифів на газ щонайменше удвічі[12] .


9. Оскаржили у Вищому адміністративному суді України обмеження НБУ на купівлю валюти та на видачу валютних вкладів[13].



Примітки |





  1. «Публічний аудит» відстежує, наскільки ефективно реформується країна - Максим Гольдарб Укрінформ, 4.02.2015 р.


  2. розділ «Про нас» Сайт «Публічного аудиту»


  3. розділ «Економічні дайджести» Сайт «Публічного аудиту»


  4. МАКСИМ ГОЛЬДАРБ: ЧОМУ НАСПРАВДІ «ТАРИФНА МОБІЛІЗАЦІЯ» ЗАКЛИКАЄ ЛЮДЕЙ НЕ ПЛАТИТИ ЗА КОМУНАЛКУ «Деловая столица», 15.06.2016 р.


  5. ЗУ «Про деякі заходи щодо захисту інтересів вкладників неплатоспроможних банків» – проект «Публічного аудиту» Сайт «Публічного аудиту», 06.12.2016 р.


  6. ЗУ «Про внесення змін до ЗУ “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті”» – проект «Публічного аудиту» Сайт «Публічного аудиту», 06.12.2016 р.


  7. Бій за Нацрегулятора Соцпортал, 23.06.2016 р.


  8. «Публічний аудит» закликав парламентарів спрямувати до КС України подання щодо незаконності створення НКРЕКП Galinfo, 17.08.2015 р.


  9. «Публічний аудит» закликав «велику четвірку» провести справжній аудит тарифів Корреспондент, 11.06.2015 р.


  10. НАК "Нафтогаз України", вірогідно, сфальcифікував обсяги споживання газу населенням Українські новини, 04.06.2015 р.


  11. «ТАРИФНУ» СПРАВУ МОЖЕ ВИРІШИТИ НЕ ЛИШЕ СУД, А Й ПРЕЗИДЕНТ EconomistUA, 24.11.2016 р.


  12. Уповноваженого з прав людини попросили захистити право людей на чесні тарифи UBR, 07.08.2015 р.


  13. «Публічний аудит» оскаржує обмеження НБУ на купівлю та видачу валюти Liga Блоги, 27.08.2015 р.




Посилання |



  • Офіційний сайт «Публічного аудиту»

  • Сторінка «Публічного аудиту» у Facebook

  • Канал «Публічного аудиту» на YouTube




Popular posts from this blog

As a Security Precaution, the user account has been locked The Next CEO of Stack OverflowMS...

Список ссавців Італії Природоохоронні статуси | Список |...

Українські прізвища Зміст Історичні відомості |...