Деглазування Джерела | Навігаційне менюIt "sucs" to be...


СоусиКулінарніа термінологія


смажатькарамелізованогорозчинникабульйонуспиртного напоювинавержусушалотусупукарамелізації






Відруб філе свині з сидровим соусом




Залишки на дні білої емальованої каструлі після браунингу свинини




Курячий бульйон в процесі приготування


Деглазування — кулінарна техніка усунення та розчинювання потемнілих залишків їжі зі сковороди для додання смаку у соуси, супи та підливи.


Коли шматок м'яса печуть, смажать, або готують на сковороді чи каструлі іншим видом жару, на дні утворюється залишок з карамелізованого цукру, вуглеводів, та/або білків, разом з будь-яким переробленим жиром. Французьким кулінарним терміном для цього залишку є sucs (вимовляється як «сик» або «сук»), що походить з латинського слова succus (сік)[1].


М'ясо усувають, зливають майже увесь жир, залишаючи невелику кількість останнього разом із залишками м'ясного соку. Сковороду повертають назад до джерела жару, і в ролі розчинника вливають туди рідину на кшталт овочевого чи м'ясного бульйону, спиртного напою, вина чи вержусу. Не рекомендовано, однак, використовувати для цього молочні вироби, оскільки вони можуть зсідатись при контакті з високим жаром[2]. Розчинник дозволяє кухарю зішкребти темні плями із дна сковороди та розчинити їх, змішуючи таким чином їх з рештою потемнілої речовини у базовий соус. Цей соус називають терміном фонд (з французької, fond — «база», «фундація»), хоча, наприклад, у США, цей термін використовують для позначення шматків потемнілої їжі. Пригорілі шматки не варто плутати з фондом, який є темнокоричневим.


Вихідний смак залежить здебільшого від м'яса, рідини, використаної для деглазування, та будь-яких інших смакових додатків (ароматизаторів, трав чи олій), вжитих у процесі.


Цей метод є наріжним каменем у багатьох добре відомих соусах та підливах. Вихідну рідину можуть приправляти та подавати як самостійну одиницю (її деколи називають жю(с) (фр. jus)), або з додаванням пахучих овочів на кшталт моркви, селери, цибулі звичайної чи шалоту, або використовувати як базу для супу. Соус також можна загустити, додаючи вершкове масло, картопляний чи кукурудзяний крохмаль, борошно, арроурут, або просто через википання з нього води на стабільному вогні.


Деглазування ще можна використовувати під час готування овочів, особливо таких, які залишають цукор на дні сковороди чи каструлі. Метод часто використовують при карамелізації цибулі[3]. Оскільки овочі не виробляють великої кількості жиру, їх не потрібно виймати з посудини, аби його злити. Натомість, рідину можна додати безпосередньо до посудини та перемішати, дозволяючи фонду змішатися з овочами.



Джерела |





  1. Minichiello, Tony (November 20, 2007). It "sucs" to be U-(niligual). Архів оригіналу за 2011-07-14. Процитовано 2016-01-10. 


  2. Deglazing: What it Is and Why Do It. The Reluctant Gourmet (en-US). Процитовано 2016-01-19. 


  3. 15-Minute Caramelized Onions. www.seriouseats.com. Процитовано 2016-01-19. 









Popular posts from this blog

As a Security Precaution, the user account has been locked The Next CEO of Stack OverflowMS...

Список ссавців Італії Природоохоронні статуси | Список |...

Українські прізвища Зміст Історичні відомості |...